Герої не вмирають

Герої не вмирають

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

     У сучасному світі серед небагатьох цінностей, за які людина готова боротися і захищати , жертвуючи найдорожчим – життям, першою є Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля. Тому і постали українці на захист країни, її європейського вибору, її права на краще життя.

                           Тільки ніколи не помирають

                           Справжні герої, Вітчизни сини,

                           Неньку –країну охороняє

                           Сотня небесна у вишині…

     Такими чуттєвими рядками розпочалася година-реквієм, проведена напередодні 20 лютого в бібліотеці Заболотненського ВПУ №31 ім. Д. К. Заболотного, і приурочена вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. На екрані під народну пісню «Пливе кача по Тисині» один за одним проектувалися портрети Героїв Небесної Сотні. Учні уважно вдивлялися в їх обличчя, очі сповнювалися болем і тривогою. Кожен переживав в цю мить щось своє, близьке та рідне. Адже у багатьох учнів сьогодні члени родини в зоні АТО. Залу оповила тиша. Тиша, в якій відчувався біль, смуток і скорбота, Тиша, що стала символічною хвилиною мовчання за подвиг Небесної Сотні. Бібліотекар навчального закладу Людмила Дмитрівна Тарасенко пригадала присутнім про революцію Гідності, яка прокотилася Україною два роки тому, про подвиг українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Інститутській, Грушевського. Загинули за честь, за волю, за право бути українцями. Їх назвали Небесною Сотнею. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлинним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

         Продовжила інформування бібліотекар сільської філії Діана Петрівна Пляцок, яка назвала документальні факти, що призвели до мітингів по всіх містах України. Звернула увагу на те, як охоплені єдиним почуттям, люди масово відгукнулися на заклик журналістів у соціальній мережі Фейсбук виходити на Майдан Незалежності. Фатальними і найбільш драматичними стали події в Києві 20 лютого, в ході яких загинуло близько сотні протестувальників, кілька сотень травмовано…Серед тих, кого народ назвав Небесною Сотнею, і наші земляки, герої-патріоти рідної землі: Шимко Максим (м. Вінниця) та Полянський Леонід (м. Жмеринка).   Відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, допоміг перегляд відеофільму «Небесна сотня. Зима, що нас змінила». Затамувавши подих, дівчатка раз у раз витирали щирі рясні сльозинки з обличчя, а хлопці враз подорослішали і в очах з’явилася сила та рішучість…  Людмила Дмитрівна та Діана Петрівна презентували учням нові книги, що надійшли до бібліотек, Зокрема , книгу «Вклоняємось доземно українському солдату» та книгу М. Рудневича «Я із Небесної Сотні». Особливо вразила учнів відео презентація книги «Небесна сотня». А далі з тривогою і водночас з гордістю учні розповідали про героїв-земляків, які загинули в зоні АТО. В заключному слові Людмила Дмитрівна від себе і всіх матерів, дружин,сестер, доньок звернулася до захисників України «Повертайтесь, будь-ласка, живими». А ще висловила подяку українським ангелам, які ціною життя довели, що наш український дух є незламним, а народ -нескореним. Обов’язок кожного сьогодні – піклуватися про тих, хто залишився без найближчих людей. І ще, докласти всіх зусиль, щоб побудувати нову Україну такою, якою її бачили в своїх мріях загиблі герої, і за котру вони віддали життя.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Кульмінацією години – реквієму став відеоролик «Повертайтесь живими»   у виконанні журналістів ТСН.

Л.Д. Тарасенкобібліотекар ВПУ №31