Міжнародна співпраця

0   Заболотненське ВПУ№31 – одне з чотирьох училищ Вінницької області, які обрані Європейським фондом освіти для підтримки системи професійної освіти в Україні в галузі сільського господарства.

10

     У рамках проекту «Реформування ПТО в Україні» ВПУ№31 тісно співпрацює з навчальними закладами Франції: Шинуа-Бар (м. Монтаржі), «Луї Пастер» (м. Мармія) та Барньяно ді Кардзано (Брешіа, Італія).  

     13

         Учні ВПУ№31 та іноземних навчальних закладів постійно листуються (через Інтернет).

        З травня 2005 р. розпочато програму обміну студентами. Для ознайомлення з навчальними закладами, дозвіллям студентів, системою ведення сільського господарства, передовими сільськогосподарськими технологіями група у складі 24 студентів за спеціальністю «Механізація сільського господарства» та 3 викладачі навчального закладу Франції побували у травні 2006 р. в Україні у ВПУ№31.

         У червні 2006 р. коледж «ШенуаБар» (Монтаржі) відвідало 24 учня та 3 викладачі ВПУ№31. Вони мали нагоду не тільки поглибити мовні знання, а й побувати в Монтаржі, фермерських та учбових господарствах, де закріплюються професійні уміння і навички майбутніх фахівців. Екскурсія по визначних місцях Парижу залишила в учнів приємні спогади.

       В результаті відвідування ліцею Шену-Бар, суттєво зріс інтерес наших учнів до вивчення французької мови, вони мріють продовжити своє навчання у французьких університетах. На ІІ етапі співпраці учні, що достатньо володіють французькою мовою, мають змогу пройти виробниче стажування на сільськогосподарських фермах Франції. Кілька місяців проживання у французькій сім’ї поглиблюють знання розмовної французької мови, а також сприяють ознайомленню з організацією і процесом сільськогосподарського виробництва.

       На даний час учениця групи №16, Ільяшишина Людмила, що навчається за професією «Обліковець (реєстрація бухгалтерських даних)проходить стажування поблизу міста КлермонФеран», що в провінції Овернь.

        Водночас в серпні 2006 року на базі ВПУ №31 пройшов стажування студент з ліцею «Луї Пастер» м. Мармія Етієн Болен. Термін його стажування склав 4 тижні. Його цікавили технології вирощування зернових культур, цукрових буряків , кукурудзи, соняшника, сої в нашому регіоні.

      Проект «Реформування ПТО в Україні», започаткований у вересні 2000 року за участю Франції, Італії, та Міжнародної Організації Праці (МОП), став важливим кроком на шляху реформування професійної освіти. У 2001 році МОП введено модульний підхід до розробки навчальних програм. З цією метою викладачі училища Годован Г.А., Браславець Г.І., Черватюк Д.Д. та інші на чолі з директором Романцовим В.Н. пройшли навчання за програмою Проекту МОП в Україні «Введення гнучких програм професійного навчання для безробітних» з курсу «Методика професійного навчання за модульною системою» і одержали сертифікати на право розробляти навчальнометодичні матеріали та здійснювати професійне навчання за модульною системою.

       Протягом 2003 року в рамках Проекту на базі методичного кабінету училища працювала творча група викладачів вищої категорії, до складу якої входили: Сагайдак Л.С., Орлова М.І., Загурська К.С., Малярик Т.В., Ракітченко Л.В., якими розроблено професійно спрямовані завдання до підручників з предметів: «алгебра і початки аналізу», «геометрія», «фізика», «хімія», «біологія», «українська мова», які НМЦ ПТО Міністерства освіти і науки України рекомендовані до друку як експериментальні програми і випущені в 2003 році видавництвом «Науковий світ».

       Результатом тривалого співробітництва в рамках міжнародного проекту «Реформування ПТО в Україні», Аграрного професійного інституту Кордзано та МОН України і Міністерства аграрної політики України разом з навчальними закладами Вінницької області, в тому числі ВПУ№31, стали посібники«Економіка та маркетинг», «Елементи екології», видані Інститутом вищої освіти «В. Дандало» Барньяно ді Кордзано (Брешіа, Італія).

        Активну участь у підготовці цих книг та адаптації їх до умов України брали такі викладачі ВПУ №31: кандидат економічних наук Красножон М.А., директор училища Романцов В.Н, викладачі Орлова М.І., Малярик Т.В., Браславець Г.І., Процик Т.М. Міжнародний проект «Реформування ПТО в Україні» став для Заболотненського ВПУ№31 початком нового етапу в розвитку училища.